10
חדשות
 
כוחות החילוץ בנפאל ממשיכים לאתר עוד ועוד גופות תחת הריסות מבנים שקרסו כתוצאה מרעש האדמה החזק, ומניין ההרוגים עומד כבר על למעלה מ-1,800. משלחות של צה"ל ומד"א יגיעו היום למוקד האסון, ובמקביל אותרו כ-70 מטיילים ישראלים שהוגדרו מנותקי קשר. דובר משרד החוץ: "ישנם פגים של פונדקאים ישראלים הזקוקים לטיפול מיידי"

מניין ההרוגים באסון רעש האדמה בנפאל עלה במהלך הלילה והוא עומד על למעלה מ-1,800 בני אדם. היום (ראשון) צפויים לנחות במדינה משלחות מטעם ממשלת ישראל, פיקוד העורף ומגן דוד אדום, שמלבד סיוע לישראלים יעמדו גם לרשות השלטונות הנפאליים בהתמודדות עם ממדי האסון. במקביל, אותרו כ-70 מטיילים ישראלים באזור הרי ההימלאיה לאחר שנותק עימם הקשר מאז אתמול.

 

הבוקר התחדשו הניסיונות בשגרירות ישראל בקטמנדו וכן בחדר המצב של משרד החוץ בירושלים לנסות עם עשרות ישראלים נוספים שעדיין מוגדרי מנותקי קשר. במשרד החוץ ביקשו להדגיש כי לא מדובר בנפגעים, אלא בישראלים שבשל נפילת תשתיות התקשורת במדינה לא ניתן היה ליצור עימם קשר. מספר הטלפון ליצירת קשר עם משרד החוץ בירושלים הוא 02-5303155.

 

החשש הכבד ביותר הבוקר הוא לשלומם של 26 תינוקות הנמצאים בהליך פונדקאות בנפאל להורים ישראלים. בשל אובדן תשתיות הבריאות, החשמל, המזון והחימום פועלים בישראל כדי להשיבם לארץ כמה שיותר מהר ולהעניק טיפול רפואי למי שזקוקים לכך. אם נמל התעופה בנפאל יישאר סגור, לא מן הנמנע כי הם יועברו במסוקים מקטמנדו להודו ומשם יוטסו לישראל.

 

ההערכה כי גופות רבות יחולצו גם בהמשך ממבנים שקרסו  [רויטרס]
ישראלי השוהה בנפאל מדבר מזירת האסון:
הריסות כתוצאה מרעש האדמה הקטלני  [רויטרס]

דובר משרד החוץ, עמנואל נחשון, שוחח עם תכנית הבוקר של ערוץ 10 ועדכן בנוגע למאמצים לאתר מטיילים ישראלים. "אנחנו עדיין עומדים על כ-250 מנותקי קשר, אבל זה לא אומר שהם בסכנה", ביקש נחשון להבהיר. לגבי הפונדקאים הישראלים הוא אמר כי "יש לנו צורך להעניק טיפול רפואי מיידי לכמה פגים שנמצאים במצב די קשה. המטוס הראשון מטעם ישראל כבר יצא ובהמשך יישלח מטוס של מגן דוד אדום עם ציוד חילוץ והצלה". הדובר העריך כי כבר בשעות הקרובות ניתן יהיה להגיש סיוע לפעוטות הזקוקים לכך.

 

משלחת מד"א נערכת להמריא לנפאל, הבוקר  [דוברות מד"א]

"אנחנו שולחים לנפאל מטוס גדול מאוד עם ציוד רפואי וצוותים רבים, במטרה לא רק להציל ישראלים אלא גם להעמיד את עצמנו לרשות השלטונות הנפאלים לכל צורך", הוא הוסיף. בנוגע למצבם של הדיפלומטים הישראלים במדינה הוא אמר כי "מדובר בשגרירות קטנה, 3 דיפלומטים בלבד ואנחנו מתגברים אותם בדיפלומטים נוספים מניו דלהי ומבנגקוק". לדבריו, ישראלים רבים העבירו את הלילה באוהלים בחצר השגרירות לאחר שנאלצו לעזוב את בתי המלון. "אנחנו מתמודדים עם מצב החירום שניצב בפנינו", סיכם נחשון.

+ הוסף תגובה0 תגובות
שם/כינוי:
יש למלא שם
כותרת:
יש למלא כותרת
 
תגובה:
 
הגב בטל
בטל
 
תודה!
התגובה נשלחה בהצלחה
ותעלה לאחר אישור המערכת.
 
 
 
 
 
© כל הזכויות שמורות לאתר nana10